Kas yra laimė? Kodėl jos visi taip siekia, tačiau taip mažai kas ją patiria? Ir kodėl retomis palaimos patyrimo minutėmis tarsi užkeikimą kartojame: „Amžinai laimingi tik kvailiai“?

Žmonės taip ilgisi laimės, kad net sugalvojo Tarptautinę laimės dieną. Ji švenčiama kovo 20-ąją. Daug kam ši diena simbolizuoja šeimyninės laimės dieną. Bet ar tikrai įmanoma šią dieną praleisti laimingam – taip pat, kaip ir dieną be tabako ar be automobilio? Ar teisingi gydytojo ir gerai žinomo rašytojo A. Čechovo žodžiai, kad pati didžiausia laimė – mylėti ir būti mylimam? Ir, galiausiai, kaip gyvenime tapti laimingai ir mylimai?

Laimės tema prirašyta tonos straipsnių ir pamokymų. Net egzistuoja tyrėjų, kurie dosniai žarsto tyrimų ataskaitas ir dalija patarimus. Receptas tarsi visiems žinomas – tereikia tiesiog sumaišyti būtinus ingredientus. Bet būtent čia ir slypi didžiausia mįslė. Iš kur, tarkim, gauti šypseną ir akių spindėjimą, jei šypsotis visai nesinori ir niekas nedžiugina? Taip ir prasideda kruopščios paieškos: skaitome knygas, mokančias, kaip tapti laimingam, valandų valandas praleidžiame web seminaruose ar online mokymuose.

Taip, atsirado žmonių, kurie nusprendė užsidirbti iš tokios „einamos“ prekės kaip laimė. Jie pastatė vežimėlį ant bėgių, užkabino švieslentę „Į laimę!“ ir išdalino visiems bilietus. Kenčiantieji greit užima savo vietas. Visi patenkinti. Bet dienos eina ir klausimas, kaip tapti mylimam ir laimingam, vis dar kybo ore. Ir su liūdesiu konstatuoji, kad recepte, kurį siūlo modernūs spykeriai, įsivėlė apmaudi klaida. Stebuklas neįvyksta...

Nejaugi filosofai teisūs, kad laimė – tik svajonė, ir realus tik skausmas. Bet juk ir jūs aiškiai pamenate tas ypatingas visa apimančio džiaugsmo akimirkas, ramybės ir giedros širdyje jausmą? Kur jie dabar? Gal vertėtų tiesiog geriau apsidairyti? Pažiūrėkit – argi tai ne jūsų laimė ištisą valandą žiūri filmukus? O ten, regis, irgi jūsų laimė – su liūdesiu akyse ir vienais apatiniais vėlų vakarą varsto šaldytuvą.

Laimės dieną švęskite iš tikrųjų. Net nesvarbu, ką tokio veiksite, svarbu – gera atmosfera. Juk taip gera jausti artimųjų apkabinimą, sakyti vieni kitiems gerus žodžius. Kurkite savąjį laimės receptą, ir šypsena bei akių žibėjimas būtinai atsiras. Savo akimis pamatysite, kad A. Čechovas buvo teisus. Ir tada ši jūsų šeimos laimės diena tęsis visą jūsų gyvenimą. 

Parengta pagal asmeninę patirtį

Bernardinai.lt